Návštěva v zoologické a botanické zahradě města Plzně

6. července 2006 v 15:20 | Cipís |  Zoo a Bz města Plzně
V úterý večer přišla moje přítelkyně s nápadem,že bych se mohl jet podívat do Plzeňské zoo.Od pondělí tam totiž pracuje jako ošetřovatelka,takže tam stejně má cestu.Ráno bych se s ní svezl a odpoledne zpět. .Z prvu sem váhal,protože už jsem měl nějaký program vymyšlený,ale jak začala vyprávět co všechno dnes v práci zažila,těšil jsem se tam víc a víc.
Ráno nám začalo v 06:00 a vyrazili jsme směr Plzeň.Jelo se příjemně skoro žádný provoz a za 20min. jsme byli na místě.Markétka(moje polovička) šla na sedmou do práce a já měl hodinu času.Vzal jsem fotoaparát a šel do přilehlého parčíku v domění alespoň nějakého makra než odbije osmá a budu moct jít do zoo.Bohužel přišlo sklamání,skoro nic kromě pár pestřenek a můr,tu nic tam nic.
Padla osmá prošel jsem branou a v liduprázdnu si liboval jaké budou krásné snímky.Jako hlavní cíl jsem si vybral Pelikány a Jeřáby.Vyrazil jsem směr Pelikáni a hned mě čekalo první sklamání,odpočívali na protějším břehu a to znamenalo max. pozorování jelikož nemám teleobjektiv(kdo to tam zná tak ví).
Usadil jsem se a po půl hodině čekání a Pelikáního nic nedělání jsem vyrazil k Jeřábům.Ani tam jsem neuspěl,tak jsem vyrazil k vlkům.Usadil jsem se pod strom do stínu,protože slunce začínalo pořádně pálit.A nepocítil jsem to jen já,vlci leželi zašití v křoví,jen občas se úplně vzadu prohnala vlčata a zase zmizela.Po chvíly čekání jeden vlk ulehl do jamky v hlíně a chladil se.Pro mě příležitost,přinést si domů alespoň něco.

VLK EVROPSKÝ:
Po nějaké chvíli co jsem tam s nimi ještě byl,jsem si řelk že to vezmu kolem dravců,cestou dolů zpět k Pelikánům.Po cestě jsem se ještě zastavil u Vlka hřivnatého,kery byl o poznání aktivnější.Pořád pobíhal dokola a nechal mi pár příležitostí k focení.
VLK HŘIVNATÝ:
Šel jsem dál směr Pelikáni,ale už když jsem se blížil jsem viděl že z toho nic nebude protože byli pořád na stejném místě a zřejmě se nehodlali přesunout.Bylo kolem jedenácté a já byl smířený s tím že už jsem s focením skončil.Slunce pálilo a světlo bylo ostré až mi do ramen vyřezalo rudé ornamenty.Našel jsem si místo ve stínu s průhledem na Pelikány a sledoval jak si lebedí.Po chvilce jsem si všiml,že v pravidelných intervalech přilétá Čáp bílý,který je přistěhovalcem z venčí,jako spousta jiných ptačích druhů (kachen divokých,holubů,strak,atd.atd.),které se v zoo mají jako prasátka v žitě.
Čápy si postavily hnízdo na jednom z komínů v areálu zoo a pravidelně se každý rok vracejí.Mají dva potomky takže jsou plně vytíženi. Sledoval jsem jak přilétá a odlétá,udělal jsem pár snímků a jak už to bývá první byl nejlepší,zbytek šel do koše.
ČÁP BÍLÝ:
Čekal jsem až Markétka skončí,takže jsem měl ještě dost času,dal jsem si svačinu a různě se procházel ,přemýšlel....
Shlédl jsem krmení šimpanzů keré stálo za to(super zážitek),jak jsem se "poflakoval" kolem ,mému oku neunikly ani květiny,kterých je tam opravdu mnoho a spoustu z nich je vzácných a chráněných druhů.Takže jsem skončil jokožto bývá u svého oblíbeného makra(v příštím článku).
Bohužel nevím jak se tato květina jmenuje,ale naprosto mě okouzlila svou barevností a zajímavým vzhledem,že jsem neodolal.
Potom už přišlo v 15:00 krmení tučňáků,které krmila má přítelkyně se svím kolegou.Další krásný zážitek doplněný o odborný výklad.Příjemně strávený den,ačkoliv jsem nevyfotografoval vše co jsem chtěl.
Snad příště......
KRMENÍ TUČŇÁKŮ:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 respect respect | Web | 6. července 2006 v 15:26 | Reagovat

ahoj, skvely fotky! zvlast cernobily... konecne jeden z mala lidi, kerej nemacka spoust "hala bala" a rika o tom, jaky nafotil "skvely fotky" .. fakt se mi tu libi, jen tak dal :)

2 Cipís Cipís | 6. července 2006 v 15:30 | Reagovat

Ahoj vůbec netušim kdo jsi,ale díky za pochvalu a za návštěvu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama