Prosinec 2006

Norek evropský

28. prosince 2006 v 20:00 | Cipís
Včera ráno,když jsem byl v lese u potoka fotografovat námrazy,zažil jsem setkání,které by mě ani ve snu nenapadlo....... Stál jsem u skály,prohlížel si mech a v tom za mnou,zhruba 8m něco zašustilo na namrzlém listí,říkal jsem si kdo to jsem jde,otočil jsem se a co jsem neviděl.U břehu po ledě běžel Norek americký a vůbec si mě nevšiml.

Přání pro všechny

23. prosince 2006 v 10:17 | Cipís |  Aktuality
Vážení návštěvnící tohoto blogu,
ze srdce vám přeji šťastné,klidné a veselé prožití svátků vánočních.Do nového roku vykročte tou správnou končetinou :).Navštěvujicím fotografům přeji pevnou ruku,nervy a co nejlepší světlo do našich objektivů.Nefotografujícím návštěvníkům přeji pevné nervy,zdraví a spoustu štěstí do nového roku.
Těším se že se zde,nebo i najiných stránkách sejdeme v novém roce u spousty krásných fotografií.......

Stříbro

13. prosince 2006 v 21:02 | Cipís |  Má domovina
Stříbro představím jen krátce,jen historie by byla na několik článků.Stříbro leží 30km západně od Plzně a je ho historie,podle nálezů kamenných nástrojů a keramiky se dá tušit,že místo na němž bylo město založeno,obýval člověk již v době kamenné.Zcela prokazatelné je osídlení stříbrské ostrožny v době bronzové.
Jak název napovídá jde o hornické město.První hornické osady nad údolím řeky Mže byli již ve 12.století.V období mezi léty 1240-1250 bylo na skalnatém ostrohu nad starou hornickou osadou založeno královské město,které díky své poloze a nerostnému bohatství rychle roste a je uváděno jako čtvrté největší město v plzeňském kraji.
Chtěl bych spíš představit památky,kterých je ve Stříbře spousta a skoro každá,by se dalo říct že je architektonicky velmi zajímavá,ne li ojedinělá.
POHLED OD ZÁPADU:

Nový vzhled stránky

9. prosince 2006 v 12:43 | Cipís |  Aktuality
Dnes jsem po delší době trochu poupravil vzhled stránky,jelikož už mě ten starý nebavil :) Přibylo pár nových rubrik,odkazů a celkově jsem se snažil menu zase víc zpřehlednit.
Budu rád když se zde vyjádříte jestli se vám tak líbí,popřípadě co by ste změnili,atd.
Děkuji Cipís

Sokolnictví v Zz a Bz města Plzně

8. prosince 2006 v 20:00 | Cipís |  Sokolnictví
Jak jsem již psal v článku o Opočenském setkání sokolníků,p. Milan Zaleš předvádí svá sokolnická vystoupení též v amfiteátru Plzeňské zoologické zahrady.Vystoupení se skládají z ukázek letů,při kterých vás seznámí s rozpoznávacími znaky jednotlivých dravců,životem ve volné přírodě i chovem v "zajetí".
VZLET ORLA SKALNÍHO:

Malé zastavení v terariu u plazů

7. prosince 2006 v 11:49 | Cipís |  Zoo a Bz města Plzně
Tentokrát jsem neměl na fotografování moc času,tak jsem se aspoň na chvilku zastavil v terariu u plazů.Budu muset této části zahrady věnovat více času až bude.....Tak vám ukáži aspoň těch pár obrázků co jsem pořídil.
Říká se(nebo si to někteří myslí),že jsou hadi sliscí,ale neni tomu tak.Jsou jen dokonale hladcí aby jim to dobře "jelo".
DETAIL KŮŽE HADA: