Chladné ráno letního dne....

1. února 2009 v 0:07 | Cipís |  Z našich luk a hájů...
Celkem náhodou jsem zjistil,že jsem úplně a nechtěně nějak vypustil léto....Proto bych to rád napravil,neboť jsem na HDD objevil pár záběrů,které myslím by byla škoda nepublikovat.
Ta to první fotografie vznikla 20.07.08,tedy již ke konci července.....
Ráno vypadalo slibně tak jsem vyrazil s "plnou polní"+v batohu broďáky,na můj oblíbený rybník ulovit si nějkou vážkovku.Hopnul jsem do vody a začal se brodit celkem hustou vegetací a hledat modelky.Začal se zvedat vítr a zatáhla se obloha,což mě ale neodradilo.V duchu jsem si přál najít nějakou čerstvě klubající se abych si to mohl vyfotografovat.....nedařilo se pár oběktů jsem našel,ale pořád to nebylo to ONO.Vítr foukal a jen mi to ztěžoval.Po chvíli snažení se mi povedl tento záběr:

Hledal jsem dál,nechtěl se vzdát svého cíle......Čas rychle ubíhal a vzhledem k tomu,že tento den ačkoliv byl kalendářně letní,teplotně odpovídal spíše tak září/říjnu a voda byla dost chladná začal jsem být zkřehlý a už jsem uvažoval o tom,že to vzdám a zkusím to jindy.
Rozhodl jsem se tedy,že jdu z vody ven(už se mi i chtělo z té zimy celkem dost na malou).Leč jak to tak bývá po cestě ke břehu mě do oka padlo cosi co vypadalo jako larva vážky na vegetaci...
ANO byla,ale prázdná....posteskl jsem si "zase pozdě".
Cvakl jsem si tedy aspoň to "pižamo" a šel dál.O pár metrů blíž ke břehu jsem zase něco zahídl,celkem dobře ukrytá v hustém porostu,ale ANO je to to co jsem chtěl.Než jsem nalezl místo odkud fotografovat a jak,sice už byla vyklubaná,ale i tak jsem měl dost času na fotografování.
Takto byla v husté trávě ukrytá:
Najednou jsem neměl ani šajn o tom,že mi byla zima,nebo že se mi chtělo na malou...Pomalu jsem se přibližoval a udělal přitom pár záběrů.Chladné počasí mi dávalo dost času,tak jsem zkoušel a hledal nové kompozice.Řekl jsem si,že zkusím nějaký portrét,nebo velký detail,dokud mi moje modelka nemůže odlétnout.Postupně jsem nasadil celou sadu mezikroužků a koukal na ni zkrze makroobjektiv z očí do očí.Stále pofukoval vítr a časy se pohybovaly na kritické hodnotě udržitelnosti.Při ISO800 a cloně F10 vycházel exp.čas 1/60s :-/ Což je opravdu dost na prochladlé ruce a nejen ruce.Ve vodě jsem byl už cca dvě hodiny a už jsem i drkotal zubama.
Stativ nebylo možné použít právě kvůli hustotě vegetace.Tak jsem se zapřel o nohy-přičemž jsem si namočil samozřejmě rukávy u mikiny,zatnul zuby,nadechl se a postupně s přestávkami udělal cca 5.záběrů dokud jsem nebyl spokojen s
výsledkem:
Potom rychle z vody ven,sundat broďáky,obléct se,vyždímat rukávy u mikiny a vyčůrat se :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Cipís Cipís | E-mail | 1. února 2009 v 0:13 | Reagovat

Ještě bych dodal,že z té poslední mám opravdu radost a už mi dělá radost i na papíře formátu A3 :-)

Příjemné prohlížení Vám přeji

Cipís

2 Werri Werri | Web | 2. února 2009 v 11:16 | Reagovat

Cipísku to je nádhera, fantastické záběry a ten poslední, no tleskááám tvému úmění. Když to tak vidím, mám pocit, že bych měla uklidit foŤák a přestat se snažit, protože tohle se mi v životě nepovede. Ba ne, učenej z nebe nespad a já fotím ráda. Krásný den.

3 Zdeněk Zdeněk | Web | 6. února 2009 v 19:16 | Reagovat

Máte tady opravdu moc pěkná fota vážek. Zajímavý blog.

4 Cipís Cipís | E-mail | 13. února 2009 v 13:24 | Reagovat

Děkuji za chválu :o)

U vás Zdenku se taky najdou velice zajímavé články i obrázky už tam nějakou dobu chodím ;)

Díky za návštěvu Cipís

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama