Duben 2009

Když rozkvete les.....

28. dubna 2009 v 21:24 | Cipís |  Z našich luk a hájů...
Bylo 13.04.,5:ooh a já vyrážel s "plnou polní" do právě se probouzejícího a krásně voňavého jarního rána :-) Na obloze ani mráček což slibovalo krásnou podívanou a lov fotonů.
Šel jsem na předem vyhlídnuté místo cca 20-30min. chůze z domova.Dorazil jsem o něco dříve,tak jsem obhlédl terén a vytipoval si pár míst kde by se dalo fotit.Zkusil nějaké kompozice abych až se rozehraje ranní probouzení měl předem představu o tom co a kde budu fotit a nemusel se tím zdrřovat a přijít tak o nějaký pěkný okamžik.
Cca po hodině čekání a několika zkušebních snímcích,konečně začalo slunce hrát svůj ranní koncert světel a stínů s třpitivými kapičkami rosy na stéblech trav a lesních bylin....
Jako první jsem pořídil tuto fotografii nazvanou:
První paprsky:

První jarní...

12. dubna 2009 v 14:42 | Cipís |  Z našich luk a hájů...
Tak jsem se konečně na chvilku dostal ven a i něco vyfotil :-) První fotografie neni až tak typická je to spíš hraní si a zkoušení různého nasvícení,za použití externího blesku a odrazky :-)
Druhou fotografii jsem nazval "Nový začátek" a tak nějak vystihuje mojí nynější náladu a těšení se na nového kamaráda :-) Už je to 100%-ní tak se můžu pochlubit příští týden si jedu pro australskýho mrňouska :-) a bude doma mooooooc veselo :))
Měj te se moc fajn a užívejte jara Cipís

Anemone Nemorosa sasanka hajní: